eXec.plMAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA
MAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA

poniedziałek, 23. lipca, 2018, 15:40

Dodano: 2018-03-11 12:46, Autor: st, Kategoria: Publicystyka, Liczba wyświetleń: 607

A A A

Amigowy "UAString" z Odyssey

Nagłówek zawierający tzw. user agent string (UAString) służy serwisom internetowym do rozpoznania typu programu klienckiego, również do budowania statystyk odwiedzin witryn WWW przez różne przeglądarki bądź roboty.

W dawnych internetowych czasach (era "Netscape") warto było się podszywać pod UAString należący do głównej przeglądarki, dzięki temu otrzymywaliśmy "pełniejszą" (kompatybilność z HTML) stronę. Stąd niektóre przeglądarki do tej pory przedstawiają się jako "Mozilla". Zobaczcie jak przedstawia się nasza wiodąca przeglądarka, czyli Odyssey:

Obecnie pod amigowym browserem warto czasami dokonywać odwrotnej operacji - przedstawiać się jako urządzenie mobilne (np. iPad), dzięki czemu uzyskujemy dostęp do prostszych wersji serwisów, które nie będą tak bardzo obciążać naszej Amigi - interpreter JavaScript w Odyssey nie posiada przecież JITa...

Cała historia "User agent" została dokładnie przestawiona w tym krótkim artykule na blogu WebAIM.


Dodaj komentarz

Ankieta: I co dalej? «»
Po polemicznych tekstach Piany i Krashana zapraszamy Was do udzielenia odpowiedzi w naszej ankiecie, która ma pokazać jakie obecnie panują nastroje co do przyszłości platformy w naszym środowisku. Można oddać głos na jedną z opcji lub dopisać własną.
Ankieta aktywna do: 2018-07-31
AmigaOS.pl

Polecamy
Najpopularniejsze