eXec.plMAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA
MAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA

poniedziałek, 21. maja, 2018, 22:36

eXec.pl - regulamin

1.Komentarze pisz na temat z newsa. Jeżeli masz jakieś pytania związane z Amigą lub systemem AmigaOS napisz do nas lub załóż wątek na naszym forum.

2. Bądź ostrożny. Sytuacja w polskim środowisku użytkowników i byłych użytkowników Amigi jest napięta. Komentarze i forum magazynu eXec stały się miejscem częstych kłótni i wojen (ang. flame war). Rozpoczynają się one od drobnej różnicy poglądów dwóch użytkowników, z których żaden nie zamierza odstąpić od swojego zdania. Drobne uszczypliwości kończą się na poważnych obelgach i zniewagach.

3. Redakcja magazynu "eXec" jest zaangażowana w powstawanie i promocję systemu AmigaOS i platform sprzętowych, na których ten system działa lub będzie działał. Swoje stanowisko na temat innego sprzętu i systemów operacyjnych, będących klonami systemu AmigaOS prezentowaliśmy publicznie wielokrotnie - uważamy je za konkurencyjne i nie mamy zamiaru ich w jakikolwiek sposób wspierać. Nie współpracujemy także z osobami zaangażowanymi w powstawanie tych projektów. Podnoszenie więc po raz kolejny tego tematu w dyskusji z członkami redakcji będzie odczytywane jako próba rozpoczęcia wyżej opisanego "flame war", co może doprowadzić do zablokowania konta.

4. Osoby, które nie przestrzegają sieciowej netykiety, zachowują się chamsko lub trolują mogą zostać ukarane żółtym albo czerwonym kartonikiem, który pojawia się obok nicka lub imienia i nazwiska.

Żółte oraz czerwone kartoniki (za poważne wykroczenia można otrzymać od razu czerwoną kartkę!) przyznaje redakcja eXeca (w wewnętrznym głosowaniu).

Żółta kartka - użytkownik z kontem zablokowanym na okres od tygodnia do 12 miesięcy.
Czerwona kartka - użytkownik z kontem zablokowanym na 12 miesięcy lub definitywnie.
Druga czerwona kartka - oznacza definitywne pożegnanie się z komentowaniem na eXecu.

5. Nie będą tolerowane osoby podpisujące się fałszywymi nazwiskami. Ich konto zostanie usunięte.

6. Pisząc komentarz pamiętaj o ustawieniu właściwego kodowania polskich liter.

7. Wysłanie pierwszego komentarza jest równoznaczne z przyjęciem zapisów regulaminu do wiadomości i zobowiązaniem się do ich przestrzegania.

8. Osoby, które otrzymały czerwoną kartkę w komentarzach na głównej stronie eXeca nie mają dostępu także do forum.

9. Sankcji regulaminowych nie stosuje się wobec członków redakcji eXeca - poruszanie tego tematu uznawane jest za próbę rozpoczęcia "flame war".

10. Uwagi i pytania dotyczące regulaminu należy kierować do nas przy pomocy formularza lub komunikatorem Skype.

AmigaOS.pl