classic

eXec.plMAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA
MAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA

wtorek, 18. maja, 2021, 21:43

Strona 177 / kolejne strony ⇓
Zamówić Payback
gry

Do listopada przyjdzie nam poczekać na Payback - grę wzorowaną na znanym choćby z PlayStation tytule GTA. Wszyscy, którzy chcą jednak zapewnić sobie najkrótszy czas oczekiwania na tą grę, mogą złożyć już dziś zamówienie. Gra zostanie wydana przez firmę Blittersoft, tam też należy składać zamówienia. Chęć nabycia gry można również zgłaszać autorom gry wysyłając pusty e-mail na adres: payback-preorder@apex-designs.net.

Dodano: 2000-08-13 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Gry dodaj komentarz

Ruszamy na zakupy
internet

Pierwszego września rusza nowy sklep internetowy - www.matay.pl. Matay jest dystrybutorem takich firm jak Haage&Partner, Hyperion, czy Titan. Co to oznacza? Dostęp do najświeższego, legalnego oprogramowania za okazyjną cenę. Nie musisz dysponować kartą kredytową. Wysyłka odbywa się natychmiast po potwierdzeniu zamówienia, a zapłata nastąpi podczas odbioru przesyłki. Wygląda na to, że nareszcie ktoś zainteresował się polskimi użytkownikami Amigi. Na to od dawna czekaliśmy.

Dodano: 2000-08-10 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Wydarzenia dodaj komentarz

Nowa wersja Froggera
wideo

Ukazała się nowa wersja 1.6 tego znanego, polskiego programu do odtwarzania filmów MPEG. Do ściągnięcia spod adresu frogger.rules.pl są wersje dla procesorów 68030, 040 i 060, wersje dla PPC (zarówno PowerUP jak i WarpOS), oraz nowa wersja dla MorphOS-a. Za kilka dni będą też dostępne kompilacje dla Linuxa.

Dodano: 2000-08-10 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

Zalew kodów źródłowych
oprogramowanie

Ostatnio, dwie całkiem niezłe gry stały się produktami, które mogą w łatwy sposób stać się grami dla Amigi. A to za sprawą uwolnienia ich kodu źródłowego. Pierwszą z nich jest Imperium Terranum 2: War of The Worlds - strategia podobna do Cywilizacji. Drugą pozycją, chyba bardziej oczekiwaną jest strzelanina 3D Alien vs Predator, do której kod źródłowy opublikowała firma Fox Interactive. Kiedy zobaczymy pierwsze wersje tych gier na Amidze?

Dodano: 2000-08-10 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

Nowy konkurs distributed.net
internet

Jako że konkurs OGR-24 (Optimal Golomb Ruler) ma się już ku końcowi (serwer rozesłał już wszystkie bloki i czeka na ich zwrot po przeliczeniu), rozpoczęto konkurs OGR-25, czyli szukanie optymalnej 25-elementowej linijki Golomba. (to taki 25-elementowy zbiór liczb naturalnych, że żadne dwie pary liczb nie dają tej samej różnicy).

czytaj więcej »

Dodano: 2000-08-09 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Wydarzenia dodaj komentarz

Nightlong tuż tuż
gry

Firma ClickBOOM ukończyła prace nad grą Nightlong - przygodówką na trzech płytach CD. Jak każdy produkt na którego licencję należało wykupić od właściciela praw, musi on zostać zatwierdzony przez firmę Trecision. Najpierw testowana będzie wersja dla m68k a po niej wersja dla PowerPC. Po pomyślnych testach nic już nie będzie stać na przeszkodzie tworzeniu kopii, pakowaniu w pudełka (wszystkie manuale już wcześniej zostały wydrukowane) i wysyłaniu do klientów.

Dodano: 2000-08-08 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Gry dodaj komentarz

Tłumacz z m68k na PPC
oprogramowanie

Projekt PPC680x0 od pewnego czasu jest już skończony a autor poszukiwał wydawcy. Jak się okazuje, poszukiwania zostały zakończone, program zostanie wydany na płycie wraz z kompilatorem StormC v4. Planowany termin wydania - październik.

Dodano: 2000-08-07 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

Kto chce źródła?
oprogramowanie

Czy jest jeszcze ktoś, kto nie używa MCP? Chyba tylko ten, kto nie lubi żadnych nakładek na system. Michael Knoke, autor i właściciel tego Commodity nie może się dalej nim zajmować i poszukuje dobrego programisty, który pozwoliłby na dalszy rozwój programu. Chętny amigowiec powinien cechować się dobrą znajomością asemblera - źródła zajmują ponad 36 tysięcy linii kodu w tym języku. Może ktoś z naszego podwórka zajął by się tym, jakże przydatnym, programem? Kontakt z autorem nawiązać można pisząc na adres: knoke@cs.tu-berlin.de.

Dodano: 2000-08-06 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

Najbardziej oczekiwana wiadomość?
oprogramowanie

Wielu posiadaczy akceleratorów z procesorami PowerPC zapewne z ogromnym zainteresowaniem oamigarwowało pierwsze informacje dotyczące nowego systemu MorphOS.

czytaj więcej »

Dodano: 2000-08-05 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

AmigaNG rośnie w siłę
oprogramowanie

Richard Colier uraczył wszystkich posiadaczy Amiga SDK (oraz wszystkich ewentualnych przyszłych właścicieli komputera AmigaOne) pierwszym, bardzo prostym edytorem tekstowym, opartym na GUI. Wszystkie pliki potrzebne do działania znajdują się na stronie autora.

Dodano: 2000-08-05 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

REBOL dla nowej Amigi
oprogramowanie

Mamy już kolejną aplikację napisaną dla Amigi nowej generacji. Jest nią Interpreter języka REBOL, napisany przez REBOL Technologies - firmę założoną przez dobrze znanego większości amigowcom Carla Sassenratha. Ze strony firmy można pobrać wersję eksperymentalną pakietu REBOL/Core. Do użycia jej potrzebny jest oczywiście Amiga SDK.

Dodano: 2000-08-04 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

Oficjalny kanał IRC-owy Amiga Inc.
amigainc

Amiga Inc. zapowiedziała utworzenie oficjalnego kanału IRC na serwerze irc.amiga.com. Kanał, jak łatwo zgadnąć, nosi nazwę #amiga.

czytaj więcej »

Dodano: 2000-08-04 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Wydarzenia dodaj komentarz

Middle City - gra przygodowa w produkcji
gry

Grupa włoskich programistów zabrała się za dostarczenie na naszą platformę kolejnej przygodówki. Z powodów czysto ekonomicznych, gra ma zostać wydana również i na PC. Sama gra zapowiada się dość ciekawie. Rysowana grafika utrzymana jest w stylu przygód Larry'ego Laffera czy gry Biing (ach te kobiety z "dużymi, niebieskimi oczami"). Na koniec roku autorzy zapowiadają pierwszą grywalną wersję demo. Mamy nadzieję, że na planach się nie skończy i wersja dla Amigi zobaczy światło dzienne.

Dodano: 2000-08-03 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Gry dodaj komentarz

Dystrybucja
exec

Już nie tylko Poczta Polska dostarcza magazyn "eXec". O nasze pismo możecie pytać w następujących punktach sprzedaży w Polsce.

czytaj więcej »

Dodano: 2000-08-02 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Wydarzenia dodaj komentarz

GoldED Studio 5 za darmo
oprogramowanie

Dietmar Eilert, autor wspaniałego edytora tekstowego GoldED, postanowił zrobić nam kolejny prezent. Udostępnił on na swojej stronie pełną wersję tego programu w wersji 5 za darmo. Dodatkowo można otrzymać kupon rabatowy na najnowszą wersję tego edytora, uprawniający do zakupu z 20% zniżką.

Dodano: 2000-08-02 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

Kto chce WarpView?
przegladarka

Steffen Heuser poszukuje chętnego programisty, który zechciałby zająć się dalszym rozwojem programu do przeglądania grafiki - WarpView. Steffen mógłby nadal pracować nad tym projektem, jednak nowe wersje nie pojawiały by się tak często, jakby sobie tego życzył.

czytaj więcej »

Dodano: 2000-08-01 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

Dodatki do gry Heretic II
gry

Heretic II, gra, która pokazuje, że Amiga również może dostarczyć sporej dawki rozrywki na najwyższym poziomie, nie była by kompletna, bez dodatków umożliwiających zabawę przez Internet. Ze strony Raven Games można się dowiedzieć, że Heretic II Siege, jeden w wspomnianych dodatków jest już ukończony. Umożliwia on łączenie gry w wersji dla Amigi z serwerami na PC i na odwrót.

czytaj więcej »

Dodano: 2000-08-01 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Gry dodaj komentarz

Amiga Inc. poszukuje testerów
amigainc

Gary Peake z Amiga Inc. zaproponował wszystkim chętnym możliwość przetestowania wersji alfa portu Mesa - darmowego odpowiednika standardu OpenGL oraz projektu o nazwie Andromeda, czyli Amiga Object Model. Do testów wymagane jest posiadanie karty Matrox G400 a także, oczywiście, Amiga SDK.

czytaj więcej »

Dodano: 2000-07-30 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Wydarzenia dodaj komentarz

CAN robi w konia
internet

Nie ma to jak ponabijać się z biednych amigowców. Jeden z najpopularniejszych amigowych serwisów informacyjnych postanowił pobawić się naszym kosztem. W dzień swoich drugich urodzin autorzy strony ogłosili zaniechanie dalszych prac nad serwisem Czech Amiga News (CAN) i przemianowanie go na Wintopia 2000 - stronę poświęconą informacjom o komputerach pracujących pod systemem Windows.

czytaj więcej »

Dodano: 2000-07-29 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Publicystyka dodaj komentarz

Nowy Photogenics
oprogramowanie

Paul Nolan udostępnił kolejną wersję swojego programu Photogenics 5.0. Najnowsza wersja Release 95 jest bardzo podobna do ostatniej wersji beta dla Linuxa. Autor dodał do niej m. in. nowe moduły zapisujące grafiki w formatach PCD, EPS, Postscript, TIFF, XBM, XPM i inne. Pojawiły się także nowe tryby grafiki: Sepia, Remove RedEye, Roll Blur, Rub Tiled, Star Blur itp.

czytaj więcej »

Dodano: 2000-07-29 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

Letnia wyprzedaż
oprogramowanie

Firma Haage&Partner pragnie zaoferować wszystkim chętnym atrakcyjne ceny na kilka ze swoich sztandarowych produktów. Promocją objęte są m. in. ImageFX 4.0, AmigaOS 3.5, Amiga 1 SDK, AmigaWriter 2 wraz z płytą z 5000 czcionkami TrueType oraz wiele innych. Niektóre z programów zyskały dzięki tej letniej promocji bardzo atrakcyjne ceny.

czytaj więcej »

Dodano: 2000-07-29 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

Nowe wieści z Amiga Inc.
amigainc

Bill McEwen w nowym "Executive Update" podał kilka informacji, wokół których do tej pory krążyły różne plotki. Jedną z ważnych informacji, która zainteresuje programistów, jest sprawa dotycząca opłat licencyjnych. W internecie pojawiły się plotki, że od każdej aplikacji dla AmigiNG, Amiga Inc. będzie pobierać opłatę w wysokości kilku dolarów. Prezydent firmy zdementował te pogłoski.

czytaj więcej »

Dodano: 2000-07-28 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Wydarzenia dodaj komentarz

Nowy odtwarzacz MP3
internet

Firma Philips planuje już niedługo wprowadzić do sprzedaży urządzenie o nazwie eXpanium - odtwarzacz plików MP3 nagranych na płycie CD. Odtwarzacz o wielkości zwykłego przenośnego odtwarzacza CD (Discmana) został specjalnie zaprojektowany do odtwarzania płyt wypchanych po brzegi plikami MP3 uzyskanymi z płyt audio lub pobranych z internetu.

czytaj więcej »

Dodano: 2000-07-28 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Publicystyka dodaj komentarz

Payback w sprzedaży
gry

Firma Apex Design podpisała umowę z firmą Blittersoft dotyczącą dystrybucji gry Payback - amigowego klona gry GTA. Gra będzie dostępna już w listopadzie tego roku. Można będzie ją zamówić zarówno w firmie Blittersoft jak i na stronie Apex Design.

Dodano: 2000-07-27 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Gry komentarzy: 1 (2016-01-20 12:56)

Programy dla Amigi NG
oprogramowanie

Na stronie www.amigadev.net stworzono centrum koodrynacji programów powstających dla nowego amigowego systemu. Oparto je o znany program CVS używany powszechnie do podobnych celów. Jak łatwo zauważyć główną kategorią powstających programów są póki co archiwizery portowane z UNIXa.

Dodano: 2000-07-27 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

Mediator PCI i CyberGraphX
elbox

Firma Elbox - producent Mediatora PCI (płyty rozszerzającej ze slotami PCI do A1200) i Vision Factory Developement - producent CyberGraphX (najpopularniejszego systemu obsługi kart graficznych dla Amigi) podpisali umowę o współpracy. Firmy będą razem pracować nad stworzeniem i optymalizacją sterowników dla kart graficznych PCI działających z Mediatorem.

czytaj więcej »

Dodano: 2000-07-26 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Sprzęt dodaj komentarz

Sony zwiększa pojemność płyty CD
internet

Naukowcy z firmy Sony wierzą, że modyfikując technologię produkcji płyt CD będą wstanie dwukrotnie zwiększyć ich pojemność. Same napędy CD-ROM będą wymagać prawdopodobnie niewielkiej modyfikacji w układzie kontrolera. Sam układ odczytujący i zapisujący wymagać będzie również niewielkiej modyfikacji, długość fali świetlnej z lasera pozostanie jednak bez zmian.

czytaj więcej »

Dodano: 2000-07-26 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Publicystyka dodaj komentarz

Wskrzeszenie umarłego
oprogramowanie

Dry Ice, przeglądarka internetowa z obsługą pełnego standardu HTML 4.0, na której chyba wszyscy postawili już krzyżyk, nie pozwala o sobie zapomnieć. Autor na swojej stronie udostępnił najnowszą wersję tego programu. W obecnym stadium nie należy spodziewać się niczego szczególnego. Sam autor ostrzega, że jest to wersja bardzo niestabilna i w obecnej formie nie zaleca jej stosowania nawet jako przeglądarki HTML offline.

Dodano: 2000-07-26 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

Podtrzymanie życia modemów
sprzet

Przed nieuchronną śmiercią, spowodowaną rozpowszechnieniem się technologii DSL, analogowe modemy dostaną jeszcze jeden zastrzyk, który będzie miał na celu polepszenie dostarczanych usług.

czytaj więcej »

Dodano: 2000-07-26 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Publicystyka dodaj komentarz

Kłopoty techniczne serwisu www.amiga.pl
internet

Po krótkiej przerwie spowodowanej przenoszeniem serwisu na nowy, znacznie szybszy serwer oraz niespodziewaną jego awarią, strony są ponownie dostępne na starym serwerze. Oczywiście po przeniesieniu, które mamy nadzieję nastąpi w ciągu paru najbliższych dni, adres naszych stron nie ulegnie zmianie. Za wszelkie niewygody i problemy bardzo przepraszamy.

Dodano: 2000-07-25 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Wydarzenia komentarzy: 1 (2016-01-20 13:06)

Office dla Amigi?
openoffice

Właśnie na horyzoncie oprogramowania dla Amigi bladym światełkiem zaświeciła się gwiazdka o nazwie StarOffice. Firma Sun Microsystems postanowiła opublikować kod źródłowy na licencji GPL. Jest to chyba ostatnia szansa aby użytkownicy Amigi otrzymali pakiet biurowy z prawdziwego zdarzenia. Patrząc jednak na ilość oprogramowania na licencji GPL jaka powinna a do tej pory nie ujrzała światła dziennego, nie widzę świetlanej przyszłości dla tego projektu.

Dodano: 2000-07-21 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

Silikonowe implanty
internet

Grupa chirurgów ze Stanów Zjednoczonych dokonała operacji wszczepienia elektronicznej siatkówki trzem niewidomym pacjentom. Minie jednak kilka tygodni, zanim można będzie powiedzieć, czy przywróci im to wzrok. Jednak już teraz lekarze są pewni, że operacja będzie, przynajmniej częściowo udana.

czytaj więcej »

Dodano: 2000-07-21 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Publicystyka dodaj komentarz

Sprzedaż drugiego numeru
exec

Nasi prenumeratorzy oraz czytelnicy, którzy zamówili drugi numer "eXeca" przed 14 lipca powinni już otrzymać swoje egzemplarze pisma. Jeśli są przypadki, że ktoś z wyżej wymienionych osób nie otrzymał jeszcze swojej przesyłki, proszę bez obaw pisać na adres: sprzedaz(małpa)amiga.pl, będziemy starali się rozwiązywać ewentualne problemy.

czytaj więcej »

Dodano: 2000-07-20 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Wydarzenia dodaj komentarz

Peake ujawnia
amigainc

Jak stwierdził Garry Peake (rzecznik prasowy Amiga Inc.) na liście dyskusyjnej AmiOpen, nowa Amiga zwana "AmigaOne" zostanie prawdopodobnie wypuszczona na rynek w pierwszym kwartale 2001 roku. Prawdopodobnie będzie wyposażona w układ graficzny firmy Matrox, jednak ze względu na zawartą umowę Amiga Inc. nie może zdradzić szczegółów. Zostanie też wydana wersja Software Developer Kit pracująca pod Windows (a gdzie Amiga Classic PPC chciałoby się zapytać...).

Dodano: 2000-07-20 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Sprzęt dodaj komentarz

RealPlayer dla komórek
internet

Nokia razem z RealNetworks planuje stworzyć specjalną wersję programu RealPlayer dla swoich telefonów komórkowych nowej generacji bazujących na systemie EPOC z firmy Symbian. Jak do tej pory, na niektórych komórkach można było odtwarzać pliki mp3. Teraz, dzięki staraniom obu firm, dołączy do tego możliwość oglądania plików video.

czytaj więcej »

Dodano: 2000-07-19 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Publicystyka dodaj komentarz

Pierwszy RTS dla nowej Amigi
gry

Firma Epic Marketing podjęła się dostarczenia dla nowej Amigi jednej z pierwszych gier, która przy okazji będzie prezentacją możliwości nowego systemu. Wybór padł na grę wojenną strategić czasu rzeczywistego - Earth 2140 - dość stary tytuł, jednak uznany przez wielu pecetowych graczy.

Dodano: 2000-07-18 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Gry dodaj komentarz

Eyetech oferuje zestawy developerskie
sprzet

Firma Eyetech Group Ltd, po dyskusjach z Amiga Inc., określiła swoją ofertę zestawów dla programistów chcących tworzyć aplikacje dla AmigiNG. Oferta jest tak skalkulowana, żeby trafić do użytkowników z różnymi zapotrzebowaniami i różnymi zasobami finansowymi.

czytaj więcej »

Dodano: 2000-07-17 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Sprzęt dodaj komentarz

Nowy serwis o grach
internet

Kilka dni temu ruszył nowy serwis internetowy poświęcony grom - AmigaFire. Oczywiście chodzi tu o oprogramowanie rozrywkowe jakie powstało dla naszej ukochanej Przyjaciółki. Każdy zapalony gracz powinien znaleźć tam coś dla siebie. Są tam opisy ostatnio wydanych gier (Heretic II), zapowiedzi nowych tytułów (Payback, Worms: Armageddon) a także sporo, bo ponad 400, kodów i podpowiedzi ułatwiających zabawę w różnych grach.

Dodano: 2000-07-17 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Wydarzenia dodaj komentarz

Sterownik dla Sony Memorysticks
oprogramowanie

Dzięki najnowszemu sterownikowi wchodzącemu w skład pakietu VHI Studio, użytkownicy Amigi mogą odczytywać dane z kart pamięci Memorysticks stosowanych w cyfrowych aparatach firmy Sony. Sterownik korzysta z czytnika Sony MSAC-SR1 podłączanego do portu szeregowego w komputerze.

Dodano: 2000-07-15 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

Poszukują pomocy
oprogramowanie

Firma CAD tech, zajmująca się obecnie amigową wersją znanego chyba wszystkim posiadaczom tego komputera programu Imagine 3D, poszukuje pomocy przy tworzeniu nowych wersji. Zapotrzebowanie jest na ludzi znających asembler, język C i AREXX, piszących dla środowiska WarpUp. Programiści ci mogli by pomóc przy pisaniu m. in. algorytmów renderujących. Chętnie również nawiążą współpracę ze zdolnym grafikiem do pracy przy tworzeniu strony WWW. Wszystkich chętnycho kontakt prosi Martin McKenzie.

Dodano: 2000-07-15 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

Wakacyjne party
spotkanie

Grupa Amnesty ma zamiar zorganizować w okolicach Olkusza party scenowe dla amigowców i użytkowników PC. Dokładny termin i szczegóły organizacyjne nie są jeszcze znane, ale organizatorzy obiecują wypuszczenie wkótce oficjalnego zaproszenia. Zapewniają jednocześnie że najważniejsze problemy organizacyjne (sponsorzy, sala, sprzęt) są już pokonane.

Dodano: 2000-07-14 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Wydarzenia dodaj komentarz

Kolejna gra ukończona
gry

Wydaje się, że Amiga przeżywa renesans. Platforma, przez wielu uznana za martwą od kilku lat, otrzyma niedługo kolejny tytuł do wciąż powiększającej się kolekcji gier i programów. Crystal Interactive Software zamierza wydać niebawem grę logiczną Bubble Heroes, która aktualnie weszła w ostatnią fazę testów. Ciekawe czy możemy liczyć na kolejny tytuł od programistów z Arcadia Developments, twórców gry.

czytaj więcej »

Dodano: 2000-07-14 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Gry dodaj komentarz

Power Computing zbiera zamówienia na Mediatora
sprzet

Na stronie firmy Power Computing można składać zamówienia na Mediatora PCI firmy Elbox. Cena wynosi 130 funtów brytyjskich (około 850 zł). Przewidywany czas pierwszych dostaw to przełom lipca i sierpnia.

Dodano: 2000-07-13 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Sprzęt dodaj komentarz

Pierwsze aplikacje
oprogramowanie

Są już pierwsze programy napisane dla nowej Amigi. Są to najbardziej niezbędne narzędzia potrzebne do archiwizacji i dearchiwizacji danych w środowisku Linuxa - GZIP i TAR. Oba narzędzia dostępne są na serwerze FTP oficjalnej strony dla programistów pod adresem: ftp.amigadev.net.

Dodano: 2000-07-13 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

Rodzina Crusoe powiększa się
sprzet

Dave Ditzel z Transmety zaprezentował plany firmy dotyczące nowych procesorów, które dołączą do obecnej linii układów z serii 5400 i 3200. Linia 5400 zostanie rozszerzona o procesor 5600 o częstotliwościach podobnych do poprzednika (500-700 MHz). Wyposażony on będzie w zwiększoną pamięć cache 1 i 2 poziomu (128 i 256 kB) i produkowany ma być w technologii 0.18 mikrona.

czytaj więcej »

Dodano: 2000-07-13 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Sprzęt dodaj komentarz

Sony zaniechało walki w sądzie
internet

Firma Sony wycofała z sądu pozew o naruszenie patentów wniesiony przeciwko firmie Connectix - producentowi emulatora PlayStation o nazwie Virtual Game Station (VGS). Jak wiadomo, firma Sony chciała zakazu sprzedaży emulatora, bojąc się zapewne spadku sprzedaży konsol na rzecz tego oprogramowania.

czytaj więcej »

Dodano: 2000-07-12 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Wydarzenia dodaj komentarz

Digita dla Amigi
oprogramowanie

Firma Innovative stworzyła amigowy sterownik dla aparatów cyfrowych pracujących pod systemem Digita opracowany przez firmę Flashpoint. Digita, to system, który umożliwia uruchamianie na nowoczesnych aparatach skryptów, programów oraz gier. Istnieje nawet specjalna wersja MAME dla tego systemu. Dzięki temu sterownikowi także i posiadacze Amig będą mogli korzystać z pełni możliwości sporej już rodziny aparatów obsługujących system Digita.

Dodano: 2000-07-12 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

Najszybszy z najszybszych
ibm

Firma IBM skonstruowała najszybszy komputer na świecie. Według danych, ASCI White jest trzykrotnie szybszy od najszybszej maszyny obecnie działającej.

czytaj więcej »

Dodano: 2000-07-11 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Sprzęt dodaj komentarz

Nowy klient rc5 dla Amigi
oprogramowanie

Po długim okresie oczekiwania wreszcie i amigowcy mogą używać najbardziej aktualnej wersji klienta Distributed. Net. Równocześnie, do najnowszej wersji klienta, można zaopatrzyć się w nową wersję Myzara, GUI dla niego. Myzar w wersji 2.1 działa tylko z najnowszymi wersjami klienta (460+). Najnowsze wersje oprogramowania można pobierać ze stron domowych im poświęconych, lub ze strony Amiga Promotion Group.

Dodano: 2000-07-11 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

Pełny mirror Aminetu w Polsce
internet

Mirror taki powstał na serwerze brejk.open.net.pl. Nie wszystkie katalogi są jeszcze w pełni skopiowane z głównego serwera, ale większość archiwów Aminetu jest już dostępna. Oczywiście recenty aktualizowane są na bieżąco.

Dodano: 2000-07-10 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Wydarzenia komentarzy: 2 (ostatni: 2016-03-01 20:53)

« poprzednia 1 175 176 177 następna »

amigans
Czerwone gdakanie pokaż »
Galeria
motorola_68000
MC 68000 stosowany w popularnych komputerach Amiga 500 oraz Amiga 2000
nasze galerie »
AmigaOne
Amiga Podcast
Kategorie
Tagi
AmigaOS.pl