eXec.plMAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA
MAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA

czwartek, 5. sierpnia, 2021, 10:38

Dodano: 2008-09-20 09:56, Autor: rch, Kategoria: Oprogramowanie, Liczba wyświetleń: 2135

A A A

Window thumbnails

Chociaż Workbench systematycznie się rozwija, nadal brakuje mu znanego z innych platform menadżera okien. W prawdzie od systemu w wersji 4.0 wprowadzono commodity Depth To Front, jednak jest to rozwiązanie niewystarczające dla wielu amigowców. Jednym z nich jest Tuomas Hokka, który postanowił sam zmierzyć się z problemem. Napisany przez niego Windows thumbnails wyświetla miniatury otwartych okien na pasku przypominającym nieco Amidocka. Kliknięcie na miniaturę wybranego okna, powoduje jego wywołanie na wierzch.


Dodaj komentarz

Mufa
konto zablokowane
lub usunięte

Czytelnik

komentarz #1 wysłany: 2008-09-20 10:23

Ideałem byłoby, aby taki pasek stał się integralną podkategorią Amidocka i gdyby można było do niego chować również zikonifikowane okna.

Odpowiedz

SZAMAN
Redaktor

komentarz #2 wysłany: 2008-09-20 10:25 w odpowiedzi na komentarz #1

A ja nie tesknie za rozwiazaniem z Windy.

Odpowiedz

Mufa
konto zablokowane
lub usunięte

Czytelnik

komentarz #3 wysłany: 2008-09-20 10:39 w odpowiedzi na komentarz #2

A ja nie tesknie za rozwiazaniem z Windy.

Ja też, ale to by było rozwiązanie w amigowym wydaniu. Nie mówię, aby wzroem windy, takie zikonifikowane okno było wyświetlane w formie napisu na pasku. Niech to będzie np. tak otwarte okna - miniatury, zikonifikowane w formie ikony. W sumie też tak jak teraz, tyle że te ikony lądowałyby nie na blat, tylko do tego menadżera okien w amidocku, byłoby to bardziej poukładane. BTW! winda ma sporo beznadziejnych rozwiązań, które wkurzają mnie na codzień, ale akurat rozwiązanie z chowaniem okien, było jedną z lepszych rzeczy które udały się MS (zakładając że tego rozwiązania, nie zerżneli od innych).

Odpowiedz

Nowar
konto zablokowane
lub usunięte
Autor tego komentarza otrzymał czerwoną kartkę
Czytelnik

komentarz #4 wysłany: 2008-09-23 10:50

Brzydkie i zaslania mi Amidocka. No wiem ze w readme sa opisane parametry i mozna to inaczej ustawic, ale w zwiazku z tym ze narazie nie widze praktycznej potrzeby aby tego uzywac, to zaczekam na program preferencyjny z wlasnym GUI.

Odpowiedz

Grzegorz
Czytelnik

komentarz #5 wysłany: 2008-09-23 17:46 w odpowiedzi na komentarz #4

Brzydkie to może być zdjęcie a nie program. Mnie się bardzo podoba pomysł i wykonanie.
Każdy dysponujący podstawowym obeznaniem w zakresie AmigaOS (w dowolnej wersji) wie, że do ustawiania parametrów takich programów najczęściej służą tooltypy ikonki.
Tak jest też i w tym przypadku - wystarczy zmienić sobie pozycje okna w tooltypach.
A praktyczna potrzeba jest bardzo duża gdy ma się >1 okna otwartego na ekranie.

Odpowiedz

Nowar
konto zablokowane
lub usunięte
Autor tego komentarza otrzymał czerwoną kartkę
Czytelnik

komentarz #6 wysłany: 2008-09-23 23:01 w odpowiedzi na komentarz #5

No to ja takiej potrzeby nie mam. Po katalogach przemieszczam sie DOpusem, natomiast programy odpalam za pomoca Tools Daemona. A te pierwszej potrzeby z AmiDocka. Okna programow ikonifikuje, odpalam na wlasnym ekranie lub minimalizuje, a w razie czego uzywam ClickToFront. Brzydkie to może być zdjęcie a nie program. Otoz to. Brzydko grabuje okna i zamienia je w takie male cos, bardzo nieczytelne. Wystarczylaby ikonka z napisem (moze i tak sie da, nie sprawdzalem, zaczekam na GUI z opcja "sprawdz w czasie rzeczywistym".

Odpowiedz

AmigaOS.pl
Polecamy
Najpopularniejsze
eXec blog

Świat poza Amigą: