Web Analytics
eXec.plMAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA

Dodano: 2011-05-31 21:12, Autor: kb, Kategoria: AmigaOS, Liczba wyświetleń: 4380

A A A

AmigaOS potrzebuje Ciebie - aktualizacja

Miesiąc temu Steven Solie ogłosił, że szuka chętnych programistów do pomocy przy rozwijaniu systemu AmigaOS w oparciu o jego oryginalne 25-letnie źródła.

AmigaOS wants you

Zgłosiło się ponad 40 osób z których zostali wybrani kandydaci na oficjalnych deweloperów systemu Amigi. Po akceptacji szefostwa i podpisaniu umów o zachowaniu poufności nowi deweloperzy otrzymają dostęp do źródeł AmigaOS i będą mogli rozpocząć swoją pracę. Nie wiemy ilu kandydatów zostało wybranych na nowych deweloperów systemu Amigi spośród wszystkich zgłoszeń. Miejmy nadzieję, że są wśród nich w końcu jacyś Polacy.


Dodaj komentarz

Discord (online: ) «»
Online: 10
 • AmiKitAmiKit
 • CizarCizar
 • Delf_2000EDelf_2000E
 • IMPBotIMPBot
 • juenjuen
 • LaubzegaLaubzega
 • m...m...
 • MaaG^dAMaaG^dA
 • PatuPatu
 • spazmaspazma
dołącz do kanału »
Konrad Bielski
Redaktor

komentarz #1 wysłany: 2011-05-31 21:32

Niezły prezent z okazji 79 rocznicy urodzin Jaya. Kto by się spodziewał, że aż 40 osób będzie aplikowało na stanowisko systemowegp dewelopera. Praca ciężka, pieniądze jeśli w ogóle jakieś to pewnie marne. Podejrzewam, że z połowa tych aplikacji została odrzucona, ale nawet gdyby 20 osób zasiliło szeregi deweloperów to będę miał więcej pracy przy betatestowaniu.

Odpowiedz

Mufa
konto zablokowane
lub usunięte

Czytelnik

komentarz #2 wysłany: 2011-06-01 06:53 w odpowiedzi na komentarz #1

Niezły prezent z okazji 79 rocznicy urodzin Jaya. Kto by się spodziewał, że aż 40 osób będzie aplikowało na stanowisko systemowegp dewelopera.

Rzeczywiście, przyznam się szczerze że ja w tę akcję w ogóle nie wierzyłem. Podzielałem opinię że przez te 9 lat kto chciał pracować nad systemem, ten już dawno miał okazję zgłosić swój akces. Liczyłem że jeśli się zgłoszą, to jacyś ostatni Mohikanie nia dający się złapać wcześniej, których będzie można policzyć na palcach u rąk. Liczba ponad czterdziestu osób sugeruje że mały szum jaki zrobił się wokół X1000 wciąż przynosi żniwo i najpewniej spore grono chętnych to ludzie z zewnątrz, co zresztą nie powinno dziwić, bo jak już kiedyś pisałem nowi trafili też do grona betatesterów tej płyty.


Praca ciężka, pieniądze jeśli w ogóle jakieś to pewnie marne.


Jeśli moje przypuszczenia o ludziach z zewnątrz znajdą potwierdzenie to może się okazać że będą rozczarowania, wszak ich wyobrażenia są zapewne inne od rzeczywistości którą przedstawiłeś.

Podejrzewam, że z połowa tych aplikacji została odrzucona, ale nawet gdyby 20 osób zasiliło szeregi deweloperów to będę miał więcej pracy przy betatestowaniu.

Dokładnie tak samo pomyślałem. Pamiętam że Friedeni w jednym z wywiadów mówili że w szczytowym okresie nad systemem pracowało 36 ludzi, ale dziś jest tego połowa. Jeśli więc stan osobowy znowu wróci to tego co było kilka lat temu, AmigaOS powinien przyspieszyć. Nie ma co ukrywać że przy tak dużych i znaczących uaktualnieniach jak 3 i 4 update Pre-release czy wersja finalna 4.0 aktualizacje AmigaOS 4.1 wyglądają cieńko, ale czemu się dziwić skoro moce przerobowe mniejsze, a sprzętu do obsłużenia więcej. Oby tylko za ilością poszła jakość i nowi przynajmniej nie byli gorsi od tych którzy odeszli, a najlepiej aby trafił się wśród nich jakiś joker, który pociągnął by sprawę Javy czy sterów 3D.

Odpowiedz

Konrad Bielski
Redaktor

komentarz #3 wysłany: 2011-06-01 11:11 w odpowiedzi na komentarz #2

Jeśli moje przypuszczenia o ludziach z zewnątrz znajdą potwierdzenie to może się okazać że będą rozczarowania, wszak ich wyobrażenia są zapewne inne od rzeczywistości którą przedstawiłeś.

Nie wiem jakie Steven przedstawił tym ludziom warunki. Nie sądzę jednak, żeby to była praca na cały etat lub nawet na pół etatu. Podejrzewam, że obecnie ludzie, którzy aplikowali poznali te warunki. Dostaną umowy i jeśli im będzie pasowało to je podpiszą, a jeśli nie będzie pasowało to nie podpiszą.

Jeśli ktoś oczekiwał pracy na pełen etat i dużego wynagrodzenia to raczej się rozczaruje, bo nie sądzę, żeby Hyperion było stać na takich programistów. Gdyby było ich stać, to nie szukali by ich poprzez tego typu ogłoszenie na blogu.

Pamiętam że Friedeni w jednym z wywiadów mówili że w szczytowym okresie nad systemem pracowało 36 ludzi, ale dziś jest tego połowa.

Na tym filmie widać ile osób w jakim czasie było zaangażowanych w rozwój systemu.
http://www.youtube.com/watch?v=5NJ1TlQwLTs

Jeśli więc stan osobowy znowu wróci to tego co było kilka lat temu, AmigaOS powinien przyspieszyć.

Dużo przyspieszyć. Z tego co ja się orientuje to najwięcej osób pracowało w okresie przepisywania kodu 68k na PPC. To była duża praca, która tak naprawdę nie przynosiła żadnych nowych funkcjonalności i z punktu widzenia użytkownika była mało ciekawa.

Oby tylko za ilością poszła jakość i nowi przynajmniej nie byli gorsi od tych którzy odeszli, a najlepiej aby trafił się wśród nich jakiś joker, który pociągnął by sprawę Javy czy sterów 3D.

3D robi Hans Frieden patrząc na wpis na blogu Hyperionu. Pomagać mu będzie Hans de Ruiter biorąc pod uwagę jego wypowiedzi. Jeśli ktoś z nowych dołączy do 3D to raczej jako pomoc dla nich. Podejrzewam, że nowi programiści nie będą odpowiedzialni za żadne kluczowe elementy systemu. W tej chwili potrzeba jest wiele pracy przy drobnych rzeczach, które zwyczajnie zajmują czas. Na przykład poprawki w klasach BOOPSI. Naprawianie zgłoszonych błędów, itp.

Odpowiedz

Discord
Online: 10
 • AmiKitAmiKit
 • CizarCizar
 • Delf_2000EDelf_2000E
 • IMPBotIMPBot
 • juenjuen
 • LaubzegaLaubzega
 • m...m...
 • MaaG^dAMaaG^dA
 • PatuPatu
 • spazmaspazma
dołącz do kanału »
Menu
O tym piszemy
Baza wiedzy
Najpopularniejsze
Wybierz ikonę