W czerwcu tego roku pisaliśmy o urządzeniu Plipbox opartym na platformie Arduino, które umożliwia klasycznej "low-endowej" Amidze na korzystanie z Ethernetu przy pomocy portu równoległego. Obecnie dostępna jest nowa wersja 0.5.
Dodano: 2013-12-01 20:16, Autor: st, Kategoria: Sprzęt, Liczba wyświetleń: 4563
plipbox 0.5
Na projektem pracuje niejaki Lallafa, a oto lista zmian w najnowszej wersji:
- plipbox automatycznie otrzymuje adres MAC,
- można zmienić adres MAC np. w Miami DX lub Roadshow,
- sterownik sprawdza stan offline/online i wyłącza moduł Ethernet jeśli jest taka potrzeba,
- protokół do obsługi portu równoległego został całkowicie przepisany w oparciu o model klient-serwer,
- jest opcja Ethernet full duplex,
- jest opcja Ethernet flow control,
- poprawiono statystyki,
- dodano dziennik błędów.
-
Discord (online: ) «»
-
Online: 13
AmiKit
Cizar
Delf_2000E
IMPBot
juen
Laubzega
m...
Marek_B
radzik
SB
spazma
SZAMAN
ZeeWolf
-
komentarz #1 wysłany: 2013-12-01 20:45
Ciekawe rozwiązanie. Jakimś cudem w czerwcu ten news mi umknął. Nie mogli tego zrobić 15 lat temu?
-
komentarz #2 wysłany: 2013-12-01 22:28 w odpowiedzi na komentarz #1
I karty SD zamiast dyskietek Commodore powinno zastosować w A500!
-
komentarz #3 wysłany: 2013-12-02 07:41 w odpowiedzi na komentarz #2
Oooo tak, to by było coś. A tak na serio to ja chciałem powiedzieć, że chętnie zobaczyłbym to w czasach gdy i tak złącze Ethernet w Amigach jakimś cudem mieliśmy. Czyli nie wymagam czegoś czego w tamtych czasach nie było. Przecież Ethernet to nie np. WiFi.
- Discord
-
Online: 13
AmiKit
Cizar
Delf_2000E
IMPBot
juen
Laubzega
m...
Marek_B
radzik
SB
spazma
SZAMAN
ZeeWolf
- Menu
- Baza wiedzy
- Simon's Podcast
-
- #11: jak kot w smole
25-07-24 czas: 22 min - #10: kodowanie upadku
10-07-24 czas: 33 min - #9: infantylny Mefisto
26-06-24 czas: 26 min
- #11: jak kot w smole
- Najpopularniejsze