eXec.plMAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA
MAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA

sobota, 15. grudnia, 2018, 13:53

Dodano: 2018-06-23 12:36, Autor: st, Kategoria: Publicystyka, Liczba wyświetleń: 689

A A A

X5000 Blog - przeglądanie WWW

Na blogu AmigaOne X5000 możecie przeczytać artykuł opisujący przeglądarki internetowe dostępne na AmigaOS 4.1. Autor opisuje swoje wrażenia z użytkowania tych programów na Amidze One X5000: jeśli porównamy sytuację z 2013 r., kiedy przeglądarka Odyssey została wydana dla Amigi, to przerażające jest to, o ile bardziej przyzwyczailiśmy się, że w internecie można korzystać ze streamingu filmów i telewizji.


Dodaj komentarz

Ankieta: Jak wyświetlasz obraz z Amigi? «»
Tym razem pytamy Was o to w jaki sposób wyświetlacie obraz ze swojej Amigi klasycznej lub NG. Można oddać głos na kilka opcji, a także w ostatnim polu dopisać własną.
Ankieta aktywna do: 2018-12-22
Rafał Gdaniec
Czytelnik

komentarz #1 wysłany: 2018-07-01 14:27

W artykule czytamy "Adobe Flash nie jest obsługiwany na Amidze."
ale znalazłem jakieś odtwarzacze tego formatu na Amigę.
http://aminet.net/package/gfx/show/FlashPlayer
http://amigaos.pl/artykuly/gnash_i_gry_swf.html
Jak to działa w praktyce to niech ktoś napisze tekst na exec.pl, czy ppa.pl.

Autor tekstu pisze: "może społeczność Amigi chciałaby zorganizować zbiórkę pieniędzy, aby zaktualizować Odyssey lub Timberwolf." no właśnie.... Może znajdzie się ktoś chętny z potrzebnymi umiejętnościami na rozwijanie tych pakietów i dodanie obsługi Adobe Flash do przeglądarek amigowych. Jeśli nie ty, bo nie masz czasu, to wielu twoich znajomych powinno się zaangażować jak im pomożesz. To, że można w internecie oglądać streaming filmów i telewizji także na Amidze to normalne, nic w tym przerażającego. Ogólnie autor jest zadowolony z najnowszej przeglądarki Odyssey i trochę z Netsurf, chociaż jest w nich co udoskonalać.

Odpowiedz

AmigaOS.pl

Polecamy
Najpopularniejsze