Web Analytics

classic

eXec.plMAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA
Strona 158 / kolejne strony ⇓
Kolejne demo Tales of Tamar na Aminecie
gry

Aby osłodzić nam oczekiwanie na pełną wersję gry Tales of Tamar jej autorzy zapowiedzieli umieszczenie na Aminecie kolejnego dema gry. Głównym celem tego dema jest sprawdzenie pracy gry na różnych konfiguracjach (tym razem demo działa również na Amithlonie), między innymi na systemie MorphOS, na którym gra nie była dotychczas sprawdzana.

Dodano: 2002-10-22 00:00, Autor: gk, Kategoria: Gry dodaj komentarz

AmigaOS 4 na Pegasosie?
amigaos

Thendic-France wypowiedział się na łamach serwisu MorphOS News na temat możliwości uruchomienia AmigaOS 4 na Pegasosie, jak również operacji "analogicznie odwrotnej", a więc uruchomienia MorphOS-a na AmigaOne.

czytaj więcej »

Dodano: 2002-10-22 00:00, Autor: gk, Kategoria: Oprogramowanie komentarzy: 3

ATO tłumaczy
oprogramowanie

Polska sekcja ATO, międzynarodowej organizacji zajmującej się tłumaczeniami językowymi amigowych programów, ukończyła pracę nad lokalizacją gry Mahjongg Tiles 1.4. Archiwum z polską wersją językową można pobrać stąd.

Dodano: 2002-10-17 00:00, Autor: gk, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

lame Można trochę poLAMErzyć

Na stronie Jarmo Laakkonena jest już wersja 3.92 kompresora MP3 LAME skompilowana dla systemu WarpOS.

komentarzy: 1

Świeża żaba
wideo

Ukazała się wersja 2.04 Froggera. Tym razem użytkownicy dostali dekoder formatu Ogg Vorbis dla procesorów 68k, autor usunął też wiele błędów i zoptymalizował dekoder MPEG.

Dodano: 2002-10-16 00:00, Autor: gk, Kategoria: Oprogramowanie komentarzy: 5

TTEngine 4.3
oprogramowanie

Grzegorz Kraszewski udostępnił kolejną wersję biblioteki ttengine.library służącej do wyświetlania tekstu przy użyciu czcionek w formacie TrueType. Do pakietu dołączonych jest kilka programów demonstracyjnych ukazujących (niekiedy w efektowny sposób) możliwości biblioteki. Więcej informacji na temat TTEngine oraz archiwum z biblioteką można znaleźć na stronie www.amiga.pl/ttengine/. Autor zamierza przygotować natywną wersję biblioteki dla systemu AmigaOS 4. Były także plany integracji ttengine.library w nowym systemie Amigi, wydaje się jednak, że nowy OS skorzysta z rozwiązania innego programisty. Chociaż kto wie...

Dodano: 2002-10-16 00:00, Autor: kb, Kategoria: Oprogramowanie komentarzy: 22

Sterownik do Spidera
elbox

Elbox udostępnił użytkownikom karty USB Spider wersję 1.7 sterownika. Nowością jest możliwość ustawienia priorytetu procesu sterownika z poziomu stosu USB Poseidon (wymagana wersja 1.31 Poseidona).

Dodano: 2002-10-13 00:00, Autor: gk, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

Quake 2 a'la Hyperion
quake

Hyperion ogłosił wydanie własnego portu Quake 2. Kody źródłowe tej gry zostały opublikowane około miesiąca temu i jak do tej pory pokazał się jeden port, niezbyt niestety stabilny. Port Hyperionu będzie płatny, ale na dwóch płytach CD znajdziemy przede wszystkim wersję pecetową (amigowy port korzysta z plików *.pak z danymi gry, a one nie są bynajmniej darmowe), szybki amigowy port używający MiniGL, oraz ponad 400 MB dodatkowych danych (mody, mapy itp.). Do tego instaler i GUI do konfigurowania parametrów gry.

Dodano: 2002-10-11 00:00, Autor: gk, Kategoria: Gry komentarzy: 38

DepthMenu 2.38
oprogramowanie

Arkadiusz Wahlig przygotował nową wersję programu DepthMenu, służącego do przełączania okien lub ekranów przy pomocy depth gadżetu. Autor wprowadził do programu obsługę nowego API oraz poprawił drobne błędy.

Dodano: 2002-10-09 00:00, Autor: kb, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

OSNews.com o MorphOSie
oprogramowanie

Serwis OSNews.com zamieścił artykuł A Closer Look at MorphOS on the PEGASOS napisany przez Mike'a Bouma. Autor opisuje swoje wrażenia z pokazu systemu MorphOS (klon AmigaOS) i komputera Pegasos, który miał miejsce w Roterdamie.

Dodano: 2002-10-09 00:00, Autor: kb, Kategoria: Oprogramowanie komentarzy: 11

Merz znowu coś zmalował
masonicons

Marcin Merz udostępnił kolejną wersję zestawu VisualMI, czyli gadżetów dla programu VisualPrefs. Niewykluczone jest, że podobny wybór gadżetów będziemy mieli w systemie AmigaOS 4, gdyż to właśnie pan Merz zajmuje się projektowaniem graficznych ozdobników dla nowego systemu Amigi.

Dodano: 2002-10-07 00:00, Autor: kb, Kategoria: Oprogramowanie komentarzy: 7

oprogramowanie Mill po polsku

Polska sekcja ATO poinformowała o zakończeniu tłumaczenia programu antywirusowego Mill oraz instrukcji do niego.

komentarzy: 3

Świeży Poseidon
usb

Chris Hodges systematycznie dostarcza nowe wersje stosu USB Poseidon. Kolejna wersja 1.31 zawiera, tak jak poprzednie, wiele udoskonaleń. Przede wszystkim pojawiła się możliwość bootowania Amigi z pamięci masowych podłączonych przez USB o ile znajduje się na nich amigowe RDB. W klasie bootkeyboard pojawiła się eksperymentalna obsługa kółek w myszce. Małych usprawnień doczekała się też klasa obsługująca drukarki.

Dodano: 2002-10-07 00:00, Autor: gk, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

Petunia umie FPU
amigaos

Petunia to emulator procesorów 680x0 na procesory PowerPC. Ma on być zintegrowany z systemem AmigaOS 4. Autor właśnie ukończył emulację instrukcji zmiennoprzecinkowych (emulowana jest kompletna lista rozkazów koprocesora 68882). Emulator jest więc praktycznie kompletny, pytanie tylko jak szybko Hyperion zintegruje emulator z ExecemSG - rdzeniem systemu AmigaOS 4.

Dodano: 2002-10-04 00:00, Autor: gk, Kategoria: Emulacja komentarzy: 3

Godzina "M" jest blisko
oprogramowanie

Jak podaje serwis MorphOS News, już 12 października wersja 1.0 MorphOS-a będzie rozesłana do wszystkich uczestników programu "Betatester". Następnego dnia zestawy "Betatester" zostaną rozesłane do dystrybutorów, i od 14 października każdy będzie mógł taki zestaw (kompletny komputer z płytą główną Pegasos nabyć.

czytaj więcej »

Dodano: 2002-10-04 00:00, Autor: gk, Kategoria: Oprogramowanie komentarzy: 36

yam YAM

Ukazała się nowa kompilacja YAM-a z 2 października. Nie dodano żadnych nowych cech, natomiast liczba usuniętych błędów jest znaczna.

komentarzy: 12

Noowy MooVid
wideo

Wersja 1.6 MooVida to znaczący postęp w rozwoju tego programu. Przede wszystkim dodano wiele dekoderów: Divx 3.11, OpenDivx, Divx 4, Divx 5.x, MPEG4 w wersjach 1, 2 i 3, MPEG Audio 2 i 3 i Sorenson Video. Oprócz tego wiele optymalizacji i usuniętych błędów.

Dodano: 2002-10-02 00:00, Autor: gk, Kategoria: Oprogramowanie komentarzy: 23

Młyn na wirusy
oprogramowanie

Dobrych programów antywirusowych nigdy nie za wiele. Tym razem mamy program z Polski, jego autorem jest Zbigniew Trzcionkowski znany też w niektórych kręgach jako Zeeball. Program Mill posiada kilka ciekawych cech wyróżniających go spośród konkurencji. Składa się z czterech modułów: głównego programu Mill, Notifiera wykrywającego na bieżąco zmiany w plikach, Integrity, służącego do okresowej kontroli plików, oraz WatchDoga usuwającego wirusy z pamięci. Kod samych programów jest zabezpieczony przed wirusami sprzętowo przez układ MMU procesora (Mill korzysta z mmu.library).

Dodano: 2002-10-02 00:00, Autor: gk, Kategoria: Oprogramowanie komentarzy: 6

Dysk wirtualny
oprogramowanie

Etienne Vogt proponuje VDisk.device 3.3 beta. VDisk to odporny na reset ramdysk, jednak w przeciwieństwie do RAD: może być umieszczony w pamięci fast, nie ma ograniczenia (prawie...) na jego wielkość, dodatkowo możemy sobie założyć nawet 16 takich dysków. W wersji 3.3 autor dodał obsługę automatycznego montowania się takich dysków na starcie systemu oraz bootowania z nich. Oprócz tego poprawił współpracę z archiwizerem DMS, który to używał niestandardowych komend trackdisk.device, teraz DMS działa również z VDiskami.

Dodano: 2002-10-02 00:00, Autor: gk, Kategoria: Oprogramowanie komentarzy: 5

Łamigłówka
amigaos

Poskładanie AmigaOS 4 z elementów będzie z pewnością niezłą łamigłówką dla Hyperionu. Ale i my możemy spróbować swoich sił w tej dziedzinie, a umożliwił nam to Prywatny Portal Amigowy proponując małą łamigłówkę z AmigaOS4.

Dodano: 2002-09-30 00:00, Autor: gk, Kategoria: Publicystyka komentarzy: 9

Payback na GameBoyu
gry

Apex Designs poinformował o postępujących pracach nad przeniesieniem Paybacka na konsolkę GameBoy Advanced. Grę udało się przeportować mimo 384 kB pamięci RAM konsoli i nienajszybszego procesora. Gra działa w pełnym 3D z trybem różnych punktów widzenia kamery i osiąga 10 do 18 ramek na sekundę. Zrzuty ekranu i dłuższy opis można znaleźć tutaj.

Dodano: 2002-09-30 00:00, Autor: gk, Kategoria: Gry komentarzy: 3

WinUAE 0.8.22R2
winuae

W nadchodzącej wersji WinUAE autorzy zapowiadają obsługę RDB dysków z systemu 1.3. Obsługa klawiatury, myszki i joysticka korzystać będzie z DirectInput. Użytkownicy Windows 2000 i XP będą mogli założyć sobie plikopartycje większe od 2 GB (wymagany NTFS). Oprócz tego nowa wersja emulatora będzie potrafiła zamontować na starcie prawdziwe dyski amigowe, oraz partycje Amithlona.

Dodano: 2002-09-30 00:00, Autor: gk, Kategoria: Emulacja dodaj komentarz

Dla telewidzów
elbox

Użytkowników Mediatorów ucieszy nowa wersja programu SuperTV 0.7 przeznaczonego do obsługi tunerów telewizyjnych PCI i oczywiście do oglądania telewizji. W tej wersji pojawił się port ARexxa.

Dodano: 2002-09-30 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

TTEngine 4.1
oprogramowanie

TTEngine to biblioteka systemowa przeznaczona do wyświetlania na ekranie tekstu wysokiej jakości przy użyciu czcionek TrueType. W wersji 4.1 dodano obsługę wielojęzycznych nazw czcionek i przezroczystość tekstu. Oprócz tego dwa nowe programy demonstracyjne.

Dodano: 2002-09-30 00:00, Autor: gk, Kategoria: Oprogramowanie komentarzy: 1

AmigaOne startuje
sprzet

Ben Hermans z Hyperionu poinformował o ukończeniu oprogramowania płyty AmigaOne (oprogramowanie to kontroluje proces startu AmigaOne i jest odpowiednikiem BIOS-u w pecetach).

czytaj więcej »

Dodano: 2002-09-29 00:00, Autor: gk, Kategoria: Sprzęt komentarzy: 9

Ikony Masona
oprogramowanie

Niestrudzony Martin Merz ciągle rysuje swoje ikonki do kolejnych programów. Tym razem na stronie MasonIcons znajdziemy nowe pakiety do programów AutodocArt, AMF, DailyBackup, FFNews, mapPlug, MoreHTML, MagicReader, MUISearch, pEditor, Pint, Plotter3D, PowerWindows, ProRen, TransCat, Updater, Voimariini, WordPad oraz aktualizację zestawu dla Scalosa.

Dodano: 2002-09-28 00:00, Autor: gk, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

RC5-64 padł
internet

Po 1757 dniach zakończony został konkurs RC5-64 prowadzony przez distributed.net. Celem konkursu było pokazanie możliwości "siłowego" (poprzez kolejne próbowanie wszystkich możliwości) złamania 64-bitowego klucza szyfrującego algorytmu RC-5. Prawidłowy klucz do zaszyfrowanej wiadomości znalazł pecet z procesorem Pentium III 450 MHz w Tokio. Jak obliczyli organizatorzy, szczytowa łączna moc obliczeniowa komputerów biorących udział w konkursie odpowiadała 32 504 procesorom G4 taktowanym zegarem 800 MHz.

Dodano: 2002-09-27 00:00, Autor: gk, Kategoria: Wydarzenia komentarzy: 12

Co się stanie 7 grudnia?
amigaos

Właśnie na tę datę firma KDH Datentechnik określiła wejście do sprzedaży AmigaOS 4 w wersji na karty CyberStormPPC i BlizzardPPC. Data co prawda określona została jako "niezobowiązująca", więc nie należy wyciągać zbyt daleko idących wniosków.

Dodano: 2002-09-26 00:00, Autor: gk, Kategoria: AmigaOS komentarzy: 20

Nowe wersje programów
oprogramowanie

Na serwerze SourceForge umieszczono wczoraj kilka interesujących programów (w nowych wersjach) przeportowanych z systemów uniksowych:

czytaj więcej »

Dodano: 2002-09-26 00:00, Autor: gk, Kategoria: Oprogramowanie komentarzy: 6

Haage&Partner oświadcza
oprogramowanie

Firma Haage&Partner wydała oświadczenie na temat Amithlona. Czytamy w nim:

czytaj więcej »

Dodano: 2002-09-26 00:00, Autor: gk, Kategoria: Wydarzenia dodaj komentarz

OGGać każdy może
audio

Carsten Siegner przygotował pakiet programów wraz z GUI służący do enkodowania, dekodowania i odtwarzania plików muzycznych w formacie Ogg Vorbis, kreowanym na następce MP3. Programy skompilowane są dla procesorów 68k, przez co działają nienajszybciej, zakodowanie pliku AIFF 16 bit, 44100 Hz stereo o wielkości 40 MB (czas trwania 3:52) trwa na procesorze 68060/50 MHz około pół godziny. Z dekodowaniem w czasie rzeczywistym na tym samym procesorze jest "na styk". Niemniej efekty są obiecujące, przy jakości ustawionej na "5" otrzymujemy plik o wielkości 4 MB (przeciętny bitrate 140 kbit/s), brzmiący znacząco lepiej od standardowego MP3 128 kbps.

Dodano: 2002-09-24 00:00, Autor: gk, Kategoria: Oprogramowanie komentarzy: 15

Subway wkrótce w produkcji
usb

Michael Böhmer z firmy E3B poinformował, że po podsumowaniu wyników ankiety dotyczącej zapotrzebowania na Subway, karta ta zostanie wyprodukowana w niewielkiej serii. Subway to interfejs USB 1.1 podłączany do portu zegara A1200, wzbogacający ten komputer o 4 porty USB. Termin wyprodukowania kart oraz ich cena nie są jeszcze dokładnie znane.

Dodano: 2002-09-24 00:00, Autor: gk, Kategoria: Sprzęt dodaj komentarz

Nowa wersja Poseidona
usb

W wersji 1.30 Poseidona, najpopularniejszego amigowego stosu USB, wprowadzono szereg poprawek. Przede wszystkim dotyczą one GUI stosu, czyli Tridenta. Pojawiły się okna konfiguracyjnej dla klas massstorage (pamięci masowe) i bootkeyboard (klawiatura). Dodane zostały pierwsze elementy obsługi USB 2.0 (póki co jednak obsługi takiej nie ma).

Dodano: 2002-09-24 00:00, Autor: gk, Kategoria: Oprogramowanie komentarzy: 21

TheMPegEncGUI 2.21
audio

OnyxSoft proponuje nową wersję TheMPegEncGUI 2.21 - nakładki graficznej na większość popularnych enkoderów MP3. W nowej wersji dodano obsługę kodera formatu Ogg Vorbis - OggEnc. Dodano też obsługę trybu VBR w programie LAME. Oprócz tego ukończono lokalizację programu, polska wersja językowa jest w trakcie opracowywania.

Dodano: 2002-09-23 00:00, Autor: gk, Kategoria: Oprogramowanie komentarzy: 2

Nowości na Aminecie
oprogramowanie

Na Aminecie pojawiło się kilka interesujących programów. SwfPlayer 1.2b to odtwarzacz animacji w formacie Macromedia Flash przekompilowany z najnowszą wersją biblioteki libflash. Datatyp AkPNG 45.3 w wersjach dla procesorów 68k również z optymalizacjami dla Amithlona obsługuje obrazki 48-bitowe (z redukcją do 24 bitów). Przy okazji pan Kleinert, autor datatypów z serii Ak, zapowiedział koniec prac nad dataypami JFIF (JPEG), TIFF i PNG w wersjach dla systemów PowerUP i WarpOS. Biblioteka id3tag-lib 5.6 służy do odczytywania i zapisywania tagów (informacji tekstowych) z plików MP3, obsługuje zarówno standard ID3v1 jak i v2 (do v2.4 włącznie). Wraz z nią ukazała się nowa wersja 3.3 programu id3tagLibGUI służącego oczywiście do tego samego, co biblioteka.

Dodano: 2002-09-23 00:00, Autor: gk, Kategoria: Oprogramowanie komentarzy: 8

Grunt to nowa metoda
internet

Firma Kato Developement poinformowała, że wznowi prace nad amigowym sprzętem, znalazła bowiem nowy sposób sprzedaży. Kato wystawia mianowicie swoje produkty na internetowej aukcji eBay. Taki sposób sprzedaży obniża koszty działalności i to pozwala na dalsze jej prowadzenie.

Dodano: 2002-09-22 00:00, Autor: gk, Kategoria: Wydarzenia komentarzy: 2

Już wiemy kiedy
spotkanie

Amiga Meeting 2002 odbędzie się w dniu 16 listopada 2002 roku. Miejsce akcji to Szkoła Podstawowa nr 10 w Łodzi przy ulicy Przybyszewskiego 15/21. Swój udział zapowiedziały firmy eFUNZINe, X-Soft, Thendic France i Matay. Główną atrakcją ma być prezentacja Pegasosa, Amithlona i oferty uczestniczących firm. Zapowiadane są konkursy. Cenę biletu ustalono na 15 zł.

Dodano: 2002-09-22 00:00, Autor: gk, Kategoria: Wydarzenia komentarzy: 9

Konkurs rozwiązany
konkurs

Serwis GfxBase podał wyniki konkursu na najlepszego Workbencha. Zwycięzcą i zdobywcą głównej nagrody (do wyboru gra Earth 2140 lub Wipeout 2079) został Matt Zuhlke, drugie miejsce zajął DJNick. Szkoda że punktowane miejsca ominęły liczną polską reprezentację.

Dodano: 2002-09-22 00:00, Autor: gk, Kategoria: Wydarzenia komentarzy: 1

Frogger 2.03
wideo

Ukazała się wersja 2.03 Froggera. Jak informuje autor znajdziemy w niej nowe kodeki - Intel Indeo, 3ivx, Mace, Vorbis. Oprócz tego znacznie przyspieszono działanie programu (ciekawe kiedy dorówna szybkością wersji 1.x...). Wkrótce autor ma zamiar opublikować SDK umożliwiające pisanie własnych kodeków (już widzę kolejkę programistów...).

Dodano: 2002-09-22 00:00, Autor: gk, Kategoria: Oprogramowanie komentarzy: 1

Pegasos zbliża się
spotkanie

W związku ze zbliżającą się premierą Pegasosa firmy eFUNZINe, Matay i X-Soft wydały oświadczenie, w którym czytamy:

czytaj więcej »

Dodano: 2002-09-22 00:00, Autor: gk, Kategoria: Sprzęt komentarzy: 28

PageStream PPC
pagestream

Jest szansa na PageStreama w wersji PowerPC. Wyniki sondy przeprowadzonej przez firmę Grasshopper wskazują, że klienci najbardziej zainteresowani są wersją programu dla systemu AmigaOS 4. Szkopuł w tym, że tego systemu jeszcze nie ma. Jeśli więc AmigaOS 4 powstanie - to Grasshopper zapewnia, że wypuści natywną wersję PPC, wykorzystującą możliwości tego systemu. W planach jest również wersja PageStreama dla Linuxa x86, MacOS X, a nawet dla Amithlona.

Dodano: 2002-09-21 00:00, Autor: kb, Kategoria: Oprogramowanie komentarzy: 3

oprogramowanie Nowe MasonIcons

Na stronie MasonIcons znajdziemy zaktualizowane zestawy ikonek i grafik do IBrowse i ScalOS-a.

komentarzy: 3

Elbox wyjaśnia
elbox

W oficjalnym oświadczeniu Elbox wyjaśnił szereg nieporozumień, jakie narosły wokół stosu USB Poseidon i karty Spider z nim współpracującej.

czytaj więcej »

Dodano: 2002-09-20 00:00, Autor: gk, Kategoria: Wydarzenia komentarzy: 31

Kolejne mapy do Paybacka
gry

Apex Designs poinformował o umieszczeniu na stronie Payback Extra Maps nowej mapy Krzysztofa Koplina DestraCity, oraz aktualizacji starszej AlabastraCity.

Dodano: 2002-09-20 00:00, Autor: gk, Kategoria: Gry dodaj komentarz

Gonią w piętkę?
sprzet

O zdjęciu porównawczym karty USB Spider i karty na układzie NEC720100 pisaliśmy wczoraj. Strzał był chyba celny, bo Elbox zareagował szybko i stwierdził, że zdjęcie to narusza prawa autorskie Elboxu (zawierało fragment wycięty ze zdjęcia opublikowanego przez Elbox). Tutaj znajduje się wersja nie naruszająca praw autorskich - zdjęcie Spidera jest linkiem ze strony Elboxu. Co tym razem wymyślą bojowi prawnicy z Krakowa?

Dodano: 2002-09-20 00:00, Autor: gk, Kategoria: Sprzęt komentarzy: 27

A może by tak w szachy?
gry

Szachy to chyba ostatnia rzecz jaka kojarzy nam się z wyrażeniem "gra komputerowa". Ale przecież można. Achim Stegemann znany zresztą ze świetnego programu astronomicznego Digital Almanac, napisał program AmiChess.

czytaj więcej »

Dodano: 2002-09-20 00:00, Autor: gk, Kategoria: Gry komentarzy: 3

Tales Of Tamar wkrótce
gry

Wygląda na to, że zapowiadana już od dłuższego czasu gra Tales Of Tamar niedługo znajdzie się w sprzedaży. Ostatni, miejmy nadzieję, obsuw spowodowany został fuszerką drukarni przy drukowaniu pudełek. Przy okazji autorzy gry szukają betatesterów, którzy mogą przetestować grę pod MorphOS-em, szczególnie na nowych developerskich Pegasosach.

Dodano: 2002-09-19 00:00, Autor: gk, Kategoria: Gry komentarzy: 1

Spider zdemaskowany?
elbox

Wkrótce po opublikowaniu przez Elbox zdjęć karty USB Spider zastępy niestrudzonych poszukiwaczy wyruszyły w sieć, aby sprawdzić kto jest producentem tej karty i jaki układ scalony kryje wielce ozdobna nalepka. Wydaje się, że serwis CyberGraphX News znalazł właściwą kartę, bazowaną na układzie NEC 720100. Można to sobie obejrzeć na zdjęciu porównawczym obu kart. Szkoda, że nie ma porównania cen...

Dodano: 2002-09-19 00:00, Autor: gk, Kategoria: Sprzęt komentarzy: 4

Wget pod MorphOS-em
oprogramowanie

Ukazał się port programu wget 1.8.2 dla systemu MorphOS. Wget uważany jest za jeden z najlepszych programów do ściągania kompletnych stron WWW na dysk. MOS-owa wersja nie ma zaimplementowanej opcji działania w tle (nieszczęsna uniksowa funkcja fork()), ale nie powinno to przeszkadzać w użytkowaniu, wszak okien Shella można na Amidze otworzyć dowolnie dużo...

Dodano: 2002-09-19 00:00, Autor: gk, Kategoria: Oprogramowanie komentarzy: 11

AmiStart 0.63
narzedzia

AmiStart to program do tworzenia na Amidze znanych z Windowsa start menu. Posiada on znacznie większe możliwości od pierwowzoru i przy okazji znacznie lepiej wygląda (menu mogą być np. półprzeźroczyste). Wersja 0.63 to szereg nowości, między innymi "Shapes", są to okienka z przyciskami, ale zarówno okienka jak i same przyciski mogą mieć dowolny kształt. Oprócz tego od tej wersji menu mogą mieć zaokrąglone rogi. Możemy też zdefiniować program, który zostanie uruchomiony po wybraniu z menu katalogu. Autor wprowadził też szereg innych drobnych usprawnień.

Dodano: 2002-09-19 00:00, Autor: gk, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

« poprzednia 1 156 157 158 159 160 161 188 następna »

amigowiec

Cześć, dzisiaj jest
sobota, 27. lipca, 2024, 00:17

Na obczyźnie tyle rzeczy mi się nie podoba, że czuję się prawie jak w domu. (487/801)

Discord
Online: 14
  • a...a...
  • Adam_MAdam_M
  • CizarCizar
  • Delf_2000EDelf_2000E
  • DobrowitDobrowit
  • HengHeng
  • IMPBotIMPBot
  • Janusz82Janusz82
  • juenjuen
  • LaubzegaLaubzega
  • m...m...
  • Marek_BMarek_B
  • MirqMirq
  • PatuPatu
dołącz do kanału »
Menu
O tym piszemy
Baza wiedzy
Instagram @exec_pl
Amiga Podcast
Naczelny poleca
Galeria
AmiUpdate1
AmigaOS 4.1 - AmiUpdate
nasze galerie »
Wybierz ikonę