Web Analytics

classic

eXec.plMAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA
Strona 185 / kolejne strony ⇓
Pewność siebie nie opuszcza pana Ditzela
sprzet

Dave Ditzel, szef i jednocześnie rzecznik prasowy Transmety stwierdził, że jego firma w tej chwili znajduje się o 5 lat przed Intelem i AMD. Jak błyskotliwie zauważył "Intel i AMD chcąc naśladować Transmetę będą musiały zaprojektować nowe procesory od zera, a to zajmie im przynajmniej 5 lat". Pytanie tylko czy "wielka dwójka" będzie miała chęć pójść w ślady Transmety.

Dodano: 2000-10-11 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Sprzęt dodaj komentarz

Zatankuj swój komputer
sprzet

Motorola zademonstrowała najnowsze wyniki swoich badań w dziedzinie ogniw paliwowych. Ogniwa takie są zasilane wodorem i tlenem i wytwarzają z nich bezpośrednio energię elektryczną. Ponieważ wodór i tlen są trudne do przechowywania, miniaturowe wersje ogniw pracują z tlenem z powietrza i alkoholem metylowym.

czytaj więcej »

Dodano: 2000-10-11 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Sprzęt dodaj komentarz

Czekając na iFUSION
apple

Jim Drew z Microcode Solutions powiedział, że emulator PowerMaca iFUSION jest już prawie skończony. Niedługo powinny zostać zaprezentowane pierwsze zrzuty ekranów, pokazujące program w działaniu. Jednocześnie Jim pragnie podziękować wszystkim którzy odpowiedzieli na wcześniejszy apel o pomocy przy pracy nad obsługą filesystemu.

Dodano: 2000-10-11 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

Serwis newsów znowu działa
exec

Po modyfikacji jednej z klasy javowej obsługującej serwis newsowy, przestała działać konsola do wprowadzania newsów. Teraz już wszystkie błędy są poprawione i serwis znowu rusza pełną parą. Plotki o śmierci eXeca były zaś "mocno przesadzone".

Dodano: 2000-10-11 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Wydarzenia dodaj komentarz

Dodatki do Directory Opus 4
directoryopus

Na internetowej stronie poświęconej nowym wersjom programu Directory Opus 4 pojawiło się archiwum zawierające zestaw skryptów ARexxa i dwie dodatkowe komendy CLI. Pakiet "Directory Opus 4 Plus v1.00" umożliwia pełniejsze wykorzystanie możliwości drzemiących w Opusie jak i lepiej integruje go z AmigaOS 3.5 i innymi programami.

Dodano: 2000-10-02 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

QNX do wzięcia
oprogramowanie

Wreszcie doczekali się ci, którzy chcieli z bliska przyjrzeć się możliwościom systemu QNX. Wersja demo, która od dłuższego czasu leżała na serwerze firmowym nie pokazała zbyt wiele, ale czego tu wymagać od systemu dla procesora x86, który mieści się na jednej dyskietce. Tym razem otrzymujemy pełną wersję systemu "QNX Realtime Platform" do wykorzystania niekomercyjnego.

czytaj więcej »

Dodano: 2000-10-02 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

Czy leci z nami pilot?
internet

W amerykańskim raporcie rządowym ujawniono, że system kontroli ruchu powietrznego w USA może być narażony na ataki hackerów. Co ciekawe problem nie polega na podatności samych systemów komputerowych. Autorzy raportu stwierdzili, że Federalny Zarząd Lotniczy (FAA - Federal Aviation Administration) nie "prześwietlił" odpowiednio pracowników z zagranicy sprawdzających bezpieczeństwo systemu i jego odporność na rok 2000.

czytaj więcej »

Dodano: 2000-10-01 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Wydarzenia dodaj komentarz

Nowa wersja WarpUP niebawem
oprogramowanie

Na liście mailowej poświęconej kernelowi WarpOS, Sam Jordan - autor systemu podał przypuszczalną datę udostępnienia kolejnej wersji pakietu WarpUP. Wersja, która pojawi się za około dwa tygodnie nie będzie odznaczać się niczym szczególnym. Będzie zawierać poprawione błędy odkryte w czasie używania WarpOSa z różnymi aplikacjami oraz kilka nowych rzeczy zasugerowanych przez różnych programistów, w szczególności przez firmę Microcode Solutions - producenta programu iFusion, czyli emulatora komputera iMac dla Amigi z procesorem PowerPC.

Dodano: 2000-10-01 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

Zobaczyć Mediatora
elbox

Na targach Pianeta Amiga 2000 w Empili we Włoszech odbędzie się oficjalna prezentacja płyty Mediator PCI, produkowanej przez firmę Elbox, z kartą graficzną opartą o układ Voodoo3. Będzie można zobaczyć jak prezentuje się ten sprzęt, działający w oparciu o sterowniki z pakietu CyberGraphX. Pokaz odbędzie się na stanowisku firmy Power Computing. Tam również będzie można nabyć Mediator PCI 1200.

Dodano: 2000-10-01 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Sprzęt dodaj komentarz

Komputer dla blondynki
sprzet

Taki wyrób proponuje znana ze swoich PalmPilotów firma 3Com. Wynalazek ma się nazywać "Audrey" i zaprojektowany jest jako podręczny szperacz internetowy, zwłaszcza dla pań. Komputerek ten to płaskie prostokątne pudełko z kolorowym ekranem LCD 16 x 12 cm, czułym na dotyk. Ma wbudowany modem v.90, głośniczki i mikrofon, port szeregowy i USB oraz bezprzewodową klawiaturę.

czytaj więcej »

Dodano: 2000-09-30 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Sprzęt dodaj komentarz

G4 i pół
sprzet

Tak można nazwać nowy procesor Motoroli PowerPC 7410. Nie jest to co prawda przełom na który czekamy (w zasadzie to czekają fani Macintosha, my póki co nie mamy nawet G3...), ale sama Motorola również twierdzi, że to jeszcze nie jest ten przełom. Procesor 7410 produkowany jest w technologii 0.18 mikrona z miedzianymi ścieżkami i zużywa dzięki temu znacznie mniej energii niż 7400, jest też od niego mniejszy.

czytaj więcej »

Dodano: 2000-09-30 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Sprzęt dodaj komentarz

Cuda, nVidy...
sprzet

Interesujących rzeczy dowiadujemy się na temat nowego wynalazku Microsoftu - konsoli X-Box. Jak wiadomo układy graficzne do tego monstrum ma zaprojektować nVidia. Ale okazuje się, że nie tylko graficzne. Pracuje też nad układem zwanym MCP (skądś znamy ten skrót i to niekoniecznie jako nazwę amigowego commodity).

czytaj więcej »

Dodano: 2000-09-30 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Sprzęt dodaj komentarz

ARexx umiera
oprogramowanie

Wydawać by się mogło, że nikogo już nie interesują skrypty ARexxa, języka który zawsze stanowił o mocy Amigi. Dzięki niemu niejednokrotnie obsługa programów była bardzo przyjemna, język ten pozwalał na stosowanie sztuczek, o których użytkownicy wielu innych systemów mogli sobie pomarzyć. Tymczasem ARexx odchodzi w zapomnienie.

czytaj więcej »

Dodano: 2000-09-30 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

Otwieram konserwę - pecet?
sprzet

Tajwańska firma Via znana głównie z płyt głównych do klonów zapowiedziała zarzucenie świata tanimi "pecetami informacyjnymi" po 200 dolarów sztuka. Taki wynalazek ma mieć 32 MB RAM, wbudowaną kartę graficzną, muzyczną i modem, oraz ma pracować pod Linuxem (skoro ma mieć 32 MB to nie ma innego wyjścia...). Milionowe serie tych internetowych komputerków mają być produkowane w chińskich fabrykach.

Dodano: 2000-09-29 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Sprzęt dodaj komentarz

Windoze SDK
oprogramowanie

Na liście mailowej AmiOpen, Gary Peake podał przypuszczalny termin premiery AmigaSDK dla Windows. Już w październiku pakiet powinien trafić do dystrybutorów. Aktualnie trwają intensywne testy jakościowe w dziale QA (Quality Assurance).

Dodano: 2000-09-29 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

Nowe sterowniki
oprogramowanie

Pod adresem ftp.amiga.pl/Mroocheck15f21.lha znajduje się najnowsza wersja oprogramowania do obsługi pecetowych myszek podpiętych do Amigi przez interfejs Mroocheck/Punchinello Mk II. Archiwum pochodzi od firmy Elbox, producenta wymienionego urządzenia. Pełny opis nowych możliwości oprogramowania zawarty jest w pliku Readme (plik Przeczytaj zawiera opis w języku polskim).

Dodano: 2000-09-29 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

Zazdrośni Brytyjczycy?
internet

Mieszkańcy Wielkiej Brytanii pozazdrościli nam widocznie sklepu Matay i postanowili otworzyć kolejny sklep internetowy poświęcony produktom dla Amigi. Mimo iż sklepów tego typu w Anglii nie brakuje, AmigaGames zajmie się sprzedażą gier dla naszej Przyjaciółki. Oferta jest dość spora, ceny oczywiście brytyjskie. Nie ma to jak Matay.

Dodano: 2000-09-28 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Wydarzenia dodaj komentarz

Zegar z kurantem
sprzet

Aktualnie na ukończeniu jest projekt karty muzycznej do Amigi 1200 podłączanej przez port zegara. Karta nie jest przelotowa (czyli blokuje port zegara), ale sama karta ma złącze, dzięki któremu będzie można rozszerzyć ją na przykład o sprzętowy dekoder MPEG lub szybkie porty szeregowe i równoległe.

czytaj więcej »

Dodano: 2000-09-27 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Sprzęt dodaj komentarz

PCI po raz trzeci
sprzet

Jeszcze nie przebrzmiały echa sporów technicznych między firmami Eyetech i Elbox a tu na rynek slotów PCI chce wejść kolejny konkurent. Tym razem jest to firma DCE, która najprawdopodobniej odziedziczyła projekt slotów po upadłej phase5.

czytaj więcej »

Dodano: 2000-09-27 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Sprzęt dodaj komentarz

Żegnamy kolejną firmę
oprogramowanie

Firma Asimware, znana m. in. z MasterISO - programu do nagrywania płyt CD i AsimCDFS - pakietu do obsługi napędów CD-ROM rozstaje się z platformą Amigi. Już od dłuższego czasu nie zobaczyliśmy żadnego nowego produktu dla Amigi pochodzącego z tej firmy - rozstanie nie będzie więc zbyt bolesne.

Dodano: 2000-09-27 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

Zniżka na GoldEDa
oprogramowanie

Wszyscy, którzy ściągnęli z oficjalnej strony programu GoldED darmową wersję 5 tego edytora i dodatkowo zechciało im się podać swój adres e-mail, powinni otrzymać kupon rabatowy. Teraz wystarczy skontaktować się z autorem aby dzięki temu kuponowi nabyć po niższej cenie najnowszą wersję. Promocja wygasa z dniem 30 września tego roku, zostało więc niewiele czasu.

Dodano: 2000-09-26 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

Opowiadania Fredericka Forsytha w sieci
internet

Ten światowej sławy autor powieści sensacyjnych ("Dzień Szakala", "Negocjator", "Akta Odessy", "Diabelska alternatywa"...) zdecydował się na opublikowanie w sieci kilku swoich nowych opowiadań.

czytaj więcej »

Dodano: 2000-09-26 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Wydarzenia dodaj komentarz

Komórka na Javie
java

Firma Sun promując wszędzie gdzie się da język Java nie mogła pominąć telefonów komórkowych. Te panoszące się wszędzie urządzonka z wolna zaczynają przypominać miniaturowe komputery podłączone w dodatku do Intenetu. Dlaczegoby więc nie zaimplementować w nich Javy? Język ten jest niezależny od sprzętu więc mógłby stanowić standard dla telefonów różnych producentów.

czytaj więcej »

Dodano: 2000-09-25 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

Blittersoft z CIS
gry

Firma Blittersoft podpisała umowę z firmą Crystal Interactive Software, na mocy której będzie miała wyłączność na dystrybucję wszelkich gier dla Amigi, jakie wyjdą spod klawiatur programistów z CIS. Porozumienie pozwoli również na współpracę przy następnych projektach. Obie firmy rozglądają się za tytułami godnymi przeniesienia na najnowszą platformę Amiverse.

Dodano: 2000-09-25 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Gry dodaj komentarz

AWeb II na językach
oprogramowanie

Na oficjalnej liście mailowej poświęconej przeglądarce internetowej AWeb II pojawiły się pogłoski o nowej wersji tego browsera, oznaczonej numerem 3.4. Jak się dowiedzieliśmy, aktualnie rozpoczęły się pierwsze testy beta nowej wersji, więc nie należy się jej spodziewać na dniach. Jednak po długim okresie milczenia ze strony firmy AmiTrix, wiadomość ta cieszy wielu zwolenników tego programu.

Dodano: 2000-09-25 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

Koniec Image Engineera?
oprogramowanie

Marko Seppanen, programista zajmujący się rozwojem dość ciekawego i o sporych możliwościach pakietu graficznego Image Engineer postanowił zakończyć karierę jako autor oprogramowania dla Amigi. "Amiga jako społeczność nie ma mi nic do zaoferowania. Amiga jako firma może mi coś zaoferować, jednak nie mam już ochoty śledzić ich kroków. Być może skorzystam z ich technologii w przyszłości jeśli będzie wystarczająco dobra." Tymi słowami żegna się z nami kolejny, być może niedoceniony, człowiek, który chciał zrobić coś dla Amigi.

Dodano: 2000-09-24 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

Procesory z National Semiconductors
sprzet

W cieniu gigantów ta zasłużona firma półprzewodnikowa wytwarza klony procesorów Intela o firmowej nazwie Geode. Warto wspomnieć, że procesory te mają być zastosowane w urządzeniu SimpleBox o którym niedawno pisaliśmy. SimpleBox ma pracować pod kontrolą nowego AmigaOS. Zapewne nieprzypadkowo fakt ogłoszenia danych SimpleBoxa zbiegł się w czasie z wypuszczeniem nowej serii procesorów Geode.

czytaj więcej »

Dodano: 2000-09-24 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Sprzęt dodaj komentarz

Nightlong pakowany
gry

Firma clickBOOM otrzymała pozytywną opinię o amigowym porcie gry Nightlong od firmy Trecision. Dzięki temu, produkcja i testy płyt ruszyły pełną parą. Zaraz po skończeniu tej czynności pudełka z grą lecą na pocztę a stamtąd do stęsknionych użytkowników. Wersja dla procesorów PowerPC również została zaakceptowana, więc wszyscy, którzy taką zamówili, otrzymają ją również.

Dodano: 2000-09-23 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Gry dodaj komentarz

Nie ufaj rodzicom - zrób się z CD
oprogramowanie

Doktor Tim Hubbard, szef projektu odczytania ludzkiego genomu z Wellcome Trust's Sanger w Cambridge wpadł na wielce dowcipny pomysł nagrania wykazu wszystkich ludzkich genów na płytę CD. Okazuje się, że dane jakie potrzebne są naturze do stworzenia kompletnego człowieka mieszczą się bez problemu na nośniku za parę złotych.

czytaj więcej »

Dodano: 2000-09-23 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Publicystyka dodaj komentarz

Wojna rozgorzała na dobre
elbox

Firma Elbox Computer, producent płyty Mediator PCI oraz wielu innych uznanych produktów dla Amigi, opublikowała kolejną oficjalną odpowiedź na nieprawdziwe, według nich, dane na temat Mediatora rozsiewane przez firmę Eyetech. Ta ostatnia, jak wiadomo, jest odpowiedzialna za produkt konkurencyjny - płytę Predator, urządzenie, które nadal pozostaje w fazach planów, w przeciwieństwie do oficjalnie dostępnego w sprzedaży Mediatora. Pełna treść (w języku angielskim) znajduje się tutaj.

Dodano: 2000-09-22 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Wydarzenia dodaj komentarz

Jak zarobić na hackerstwie
internet

Jeżeli czujesz się dobrze w dziedzinie łamania zabezpieczeń komputerowych i przetwarzania sygnałów, a brakuje ci 10 000 dolarów, wybierz się na stronę hacksdmi.org.

czytaj więcej »

Dodano: 2000-09-22 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Wydarzenia dodaj komentarz

Pierwsze jaskółki z Epic Interactive
gry

Firma Epic Interactive zapowiada wydanie portu strategii czasu rzeczywistego zatytułowanej Earth 2140. Gra ta została wydana pod system Windows przez firmę TopWare, znaną z produktów o stosunkowo niskich cenach. Na szczęście wraz z niskimi cenami nie szedł niski poziom gier.

czytaj więcej »

Dodano: 2000-09-22 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Gry dodaj komentarz

PlayStation 2.1?
sprzet

Nowe konsole Sony przeznaczone na rynek amerykański i europejski będą się różniły od japońskich wersji. Zrezygnowano z programowego dekodera filmów DVD na rzecz dekodera sprzętowego. Wygląda więc na to, że PS2 będzie promowana również jako odtwarzacz DVD a nie tylko konsola do gier. W Japonii skrytykowano już kiepską jakość filmów DVD dekodowanych przez PlayStation programowo.

czytaj więcej »

Dodano: 2000-09-21 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Sprzęt dodaj komentarz

Nowości z Blittersoft
sprzet

Informacja o niedalekim rozpoczęciu dostaw ParaGlide, dodatkowej karty z procesorem Voodoo dla posiadaczy Picasso IV została potwierdzona. Blittersoft, dystrybutor tych kart, przyjmuje zamówienia. Firma ta zwiększyła swoją ofertę o PSXPort, przystawkę umożliwiającą wykorzystanie ogólnodostępnych i tanich kontrolerów od konsoli PlayStation.

Dodano: 2000-09-21 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Sprzęt dodaj komentarz

Cinemaware daje znać o sobie
gry

Firma Cinemaware, znana z wielu produkcji dla Amigi, znów dała znać o sobie. Od października mają zaoferować jeden ze swoich tytułów The Three Stooges dla posiadaczy przenośnej konsoli GameBoy Color (nie, to nie jest pecet z kolorowym monitorem) a także do grania przez internet dzięki przeglądarkom z obsługą Javy i Shockwave. Pierwszym ich nowym produktem dla Amigi będzie gra Robin Hood: Defender of the Crown.

Dodano: 2000-09-21 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Gry dodaj komentarz

Amiga - Proste Pudełko
sprzet

Nieznana do tej pory na rynku europejskim firma MeterNet, zajmująca się szeroko pojętymi rozwiązaniami dla internetu pragnie dostarczyć użytkownikom całkowicie nowy sprzęt, z niespotykanymi dotąd możliwościami.

czytaj więcej »

Dodano: 2000-09-20 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Sprzęt dodaj komentarz

MultiUser dla AmigaOS 3.5
oprogramowanie

W archiwum muFS453p.lha znajduje się patch, który tworzy kompatybilny z NSD (New Style Device) MultiUserFileSystem z FastFileSystemu dostarczanego z AmigaOS 3.5. Do poprawnej pracy wymagane jest posiadanie wspomnianego OS 3.5 oraz pakietu MultiUser 1.8.

Dodano: 2000-09-20 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

Epic Marketing wymięka
internet

Niemiecki oddział firmy Epic Marketing zamyka swoje podwoje 30 września po 4 latach wspierania Amigi. Nie ma powodów do zmartwień, bo na to miejsce powstaną dwie nowe firmy. Epic Interacticve Entertainment Software zajmować się będzie oprogramowaniem dla komputerów Apple Macintosh. Platformy AmigaOne i Atari Milan zostaną włączone do oferty jak tylko pojawią się na rynku.

czytaj więcej »

Dodano: 2000-09-19 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Wydarzenia dodaj komentarz

Emulator pieca dla PowerPC
oprogramowanie

Oliver Gantert (znany z gry Orbit i Drake) nie wierząc, że PC-Task dla procesorów PowerPC kiedykolwiek ujrzy światło dzienne postanowił zająć się przeportowaniem na te procesory emulatora Bochs. Jest to darmowy emulator napisany pierwotnie dla Linuxa, którego kod źródłowy dostępny jest na licencji GNU. Dodatkowo, jak można dowiedzieć się ze strony autora, zajął się on portowaniem gry Der Clou/The Clue, której kod źródłowy został również opublikowany.

Dodano: 2000-09-19 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

Petro zmienia pracę?
amigainc

Jak grom z jasnego nieba spadła na nas wiadomość o tym, że Petro Tyschtschenko, szef oddziału niemieckiego firmy Amiga Inc. założył firmę. Momentalnie pojawiły się plotki o zamknięciu oddziału niemieckiego, zdementowane przez Billa McEwena w wywiadzie z grupą Coyote Flux. Wszyscy także myśleli o rezygnacji pana Tyschtschenki ze stanowiska w Amiga Inc.

czytaj więcej »

Dodano: 2000-09-18 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Wydarzenia dodaj komentarz

MacOS schodzi na unixy
oprogramowanie

Za jedyne 30 dolarów użytkownicy PowerMaców mogą nabyć publiczną wersję beta nowego systemu MacOS X. Ta dziesiąta już wersja jabłkowego systemu operacyjnego dość radykalnie zrywa z przeszłością - w znacznym stopniu bazowana jest na Unixie. Nowy, nawiązujący nieco do NeXT-a, jest też interfejs użytkownika. Opinie fanów Maca są jak zwykle w takich wypadkach mieszane.

czytaj więcej »

Dodano: 2000-09-17 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

Co tam panie w polityce? Chińczyki trzymają się mocno.
internet

Trzymają się a przy okazji blokują dostęp do chińskiego internetu zagranicznym inwestorom. Ostatnio wydane ustawy wprowadzają wymaganie posiadania koncesji na świadczenie usług providerskich (zupełnie tak jak u nas. A podobno należymy do Europy a nie Azji.), oraz wymagają zgody czynników rządowych na spółki mieszane z kapitałem zagranicznym zajmujące się telekomunikacją.

Dodano: 2000-09-17 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Wydarzenia dodaj komentarz

Innovative planuje
oprogramowanie

Firma Innovative Software, znana m. in. z produktów z przedrostkiem "fx" (fxPAINT, fxSCAN) oraz VHI Studio, ogłosiła plany na najbliższą przyszłość. Najistotniejszą wiadomością jest ta o najnowszej wersji programu fxSCAN oznaczonego numerem 3.0.

czytaj więcej »

Dodano: 2000-09-17 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

PS2 idzie jak świeże bułeczki
sprzet

W Anglii sprzedawcy detaliczni zarezerwowali już w hurtowniach całe 200 tysięcy konsol PlayStation2. Tyle bowiem firma Sony przygotowała z myślą o premierze swojego nowego szlagieru w Wielkiej Brytanii. Premiera ta odbędzie się 24 listopada, a konsola będzie sprzedawana po 299 funtów. Czy angielscy gracze wyczyszczą sklepy równie skutecznie jak ich japońscy koledzy? O tym przekonamy się za 5 tygodni.

Dodano: 2000-09-16 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Sprzęt dodaj komentarz

SCSI do AteoBus
sprzet

Za 450 franków francuskich (około 262 zł) możemy stać się posiadaczami sterownika SCSI podłączanego do płyty AteoBus, produktu firmy Ateo Concepts. Karta posiada jedno gniazdo zewnętrzne SUB-D25 i jeden 50-pinowy port wewnętrzny.

Dodano: 2000-09-16 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Sprzęt dodaj komentarz

Virtua Fighter dla Amigi?
gry

Człowiek o pseudonimie HellCoder postanowił uzupełnić dziurę w kategorii bijatyk na Amigę. Tych ostatnio za wiele nie wychodzi, a przykład idealnie skopanego produktu mieliśmy ostatnio rok temu. HellCoder pokazał na swojej stronie WWW pierwsze zrzuty obrazu z pisanej właśnie gry Virtual Fight, bijatyki pisanej w asemblerze PowerPC, korzystającej z systemu CyberGraphX. Wszystkich chętnych zapraszamy do zapoznania się z ofertą grupy HellHound.

Dodano: 2000-09-16 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Gry dodaj komentarz

Wieści z Epic Marketing
gry

Firma Epic Marketing ukończyła prace nad grą Virtual Ball Fighters. Wymagania programu to procesor 68030, kości graficzne AGA lub karta graficzna i 8 MB pamięci RAM. Gra potrafi również obsłużyć karty dźwiękowe oraz korzystać z dobrodziejstw procesorów PowerPC. Niedługo powinna także pojawić się nowa wersja odtwarzacza plików AVI i QuickTime o nazwie MooVId Pro. Następca, MooVId Pro 2, istnieje w dwóch wersjach, dla PowerUp i WarpUp. Posiadacze wcześniejszej wersji mogą liczyć na tańsze uaktualnienia.

Dodano: 2000-09-15 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Gry dodaj komentarz

Zupa jabłkowa
internet

Firma pracująca nad klonem znanego programu Napster dla komputerów Macintosh wpadła na dość dowcipny pomysł przybrania nazwy AppleSoup (tytułowa "zupa jabłkowa"). Niestety dowcip ten nie zyskał uznania w oczach prawników firmy Apple. Firma została zmuszona do przemianowania się na Flycode. Przyznacie że aktualna nazwa jest zdecydowanie mniej apetyczna. Co ciekawe powstający klon Napstera ma mieć wbudowane jakieś bliżej nieokreślone mechanizmy ochrony praw autorskich, co z pewnością w odpowiedni sposób wpłynie na jego popularność.

Dodano: 2000-09-14 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Wydarzenia dodaj komentarz

Rozmowa z Billem McEwenem
wywiad

Sharwin z grupy Coyote Flux (PPC680x0) przeprowadził wywiad z obecnym szefem firmy Amiga Inc., Billem McEwenem. Wywiad, choć w bardzo ograniczonej formie, pozwolił wyjaśnić kilka niejasności i plotek a także dowiedzieć się kilku ciekawych informacji.

czytaj więcej »

Dodano: 2000-09-14 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Wydarzenia dodaj komentarz

Haage&Partner zatrudnia
internet

Znana na amigowym rynku firma Haage&Partner zatrudniła ostatnio kilku nowych pracowników. Są to przede wszystkim programiści i managerowie, którzy zajmą się obecnymi (StormC, AmigaWriter) i nowymi projektami. Firma poszukuje osoby znającej bardzo dobrze język angielski i jego gramatykę, najlepiej kogoś mówiącego tym językiem od urodzenia.

Dodano: 2000-09-14 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Wydarzenia dodaj komentarz

« poprzednia 1 183 184 185 186 187 188 następna »

amigowiec

Cześć, dzisiaj jest
czwartek, 13. czerwca, 2024, 15:53

Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii. Andr, Malraux. (799/801)

Discord
Online: 17
 • Adam_MAdam_M
 • Archi-TECHArchi-TECH
 • BenedyktBenedykt
 • CizarCizar
 • Delf_2000EDelf_2000E
 • HengHeng
 • IMPBotIMPBot
 • Janusz82Janusz82
 • juenjuen
 • LaubzegaLaubzega
 • m...m...
 • Marek_BMarek_B
 • MirqMirq
 • Nightmare777Nightmare777
 • PatuPatu
 • spazmaspazma
 • SZAMANSZAMAN
dołącz do kanału »
Menu
O tym piszemy
Baza wiedzy
Instagram @exec_pl
Amiga Podcast
Naczelny poleca
Galeria
radeon_hd_x1300
Sapphire Radeon X1300 XT 256MB
nasze galerie »
Wybierz ikonę